Оператор комп’ютерного набору – що це за професія?

Серед більшості професій, які сьогодні популярні, є одна особлива – оператор комп’ютерного набору. Незважаючи на те, що вона досить недавно з’явилась, ця професія зразу ж одержала довіру абітурієнтів і постійно користується у них підвищеним попитом, оскільки оволодіння нею забезпечує гарантоване працевлаштування і високу ефективність праці.

«Людина-знакова система»

Немає жодної професії, яка б не була пов’язана з використанням комп’ютера. Сучасне суспільство ставить перед освітою складне завдання: підготувати спеціаліста, який не тільки володіє певним вантажем знань, але й здатен до постійного самовдосконалення, самоосвіти й адаптації до нових вимог. Світ ПК такий різноманітний і широкий, настільки швидко розвивається, що кожна людина знайде своє місце в цьому світі, і перший крок в цьому напрямку – освоєння професії оператора комп’ютерного набору.

За класифікацією Є.О. Клімова ця професія належить до типу професій «Людина-знакова система». Робота з машиною, завдяки її «товариськості», дає змогу почувати себе комфортно, а деяким навіть упевнено. Комп’ютер розширює наш світогляд, відкриває доступ до мережі інформації, впливає на демократизацію спілкування. І, нарешті, робота оператора комп’ютерного набору розвиває логіку, організовує думки, розвиває інтелектуальні здібності людини. Основа майстерності оператора комп’ютерного набору – оволодіння найсучаснішими прикладними і графічними програмами, вміння працювати у глобальній мережі Internet і модернізувати персональний комп’ютер.

Що вивчають оператори комп’ютерного набору:

 1. Основи роботи на ПК;
 2. Машинопис;
 3. Основи діловодства;
 4. Основи роботи в Internet;
 5. Комп’ютерні системи та мережі;
 6. Інформаційні технології
 7. Технології комп’ютерної обробки інформації:
 • Текстові редактори
 • Електронні таблиці
 • Бази даних
 • Графічні редактори
 • Основи технічного редагування та оформлення тексту
 • Основи роботи в Internet

Коментарі 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com